• Zaujímavosti Zaujímavosti
Spojené arabské emiráty sa nachádzajú vo východnej časti Arabského polostrova a žije v nich približne 10 miliónov obyvateľov. To sú suché fakty, ktoré sa dozviete aj na Wikipédii. Lenže v tejto krajine sa toho deje oveľa viac, ako sa dozviete z turistických bedekrov a stránok cestovných kancelárií. My vám o nej prezradíme fascinujúce veci, aby ste zistili, že sa oplatí presvedčiť sa na vlastné oči o aký úžasný kus sveta sa jedná.

Vedeli ste?

Vedeli ste napríklad, že vďaka priamemu leteckému spojeniu sa do S.A.E dostanete pravidelnou linkou až 3-krát týždenne priamo z Bratislavy? Náš kolega vám v audio rozhovore porozpráva zaujímavosti – takpovediac zo zákulisia.

1. Časť rozhovoru

2. Časť rozhovoru

3. Časť rozhovoru


Dubaj - flydubai

Dubaj vôbec nie je drahý, nájdite si svoju cestu

Stále máte Dubaj zafixovaný ako ultra drahú destináciu pre horných desaťtisíc? Zabudnite na predsudky a odtrhnite oči od predražených katalógov štandardných cestovných kancelárií. Realita je úplne iná, dnes sa môžete do Dubaja dostať lacno a pohodlne, priamo z Bratislavy.
Obchodníci s dažďom nad Dubajom

Obchodníci s dažďom nad Dubajom

Poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát... slová budovateľskej piesne zo 60tych rokov minulého storočia, ktoré dávno zľudoveli, sa konečne začínajú napĺňať. Aj keď, zatiaľ iba tá časť o daždi a Sovietsky zväz s tým nemá nič spoločné.
Dubai Marina a atrakcie v okolí

Dubai Marina a atrakcie v okolí

Ak cestujete do Dubaja aby ste z neho ochutnali to najlepšie čo ponúka, Dubai Marina je tá najlepšia voľba pre vaše ubytovanie. Určite poznáte tie úžasné fotografie Dubaja, na ktorých sa vysoko do neba týčia nádherné novostavby a mrakodrapy s neuveriteľnou, futuristickou architektúrou.
Burj Al Arab

Burj Al Arab

Snáď neexistuje nič čo by Dubaj vo svete reprezentovalo viac než nádherný hotel Burj Al Arab. Stalo sa z neho priam ikonické miesto púštneho emirátu. A to je pritom na dubajské pomery tento architektonický skvost už deduško. Veď posúďte sami, so stavebnými prácami sa začalo už v roku 1993 a slávnostné otvorenie prebehlo v roku 1999.
Burj Al Khalifa

Burj Khalifa

Len málokto a máločo dokáže tromfnúť Dubaj v pompéznosti. Ak by ste niekedy pochybovali o tom, či je Dubaj tá najúžasnejšia ukážka ľudského umu a možností, tak Burj Khalifa vás o tom definitívne presvedčí. Mrakodrap Burj Khalifa (Veža Khalifa) je megalomanský projekt šejka Mohammeda bin Rashid Al Maktouma, ktorý sa rozhodol...
Palm Atlantis

Ak na dovolenku do Dubaja tak jedine s nami

Hľadáte dovolenku, no vaše nároky sú nesplniteľné? Chcete nemožné a očakávate zázraky? Strávte dovolenku v Dubaji. Navštívte jediné miesto na svete, kde sa už dnes sny stávajú skutočnosťou a fantázia realitou. O úžasnom a exotickom Dubaji už ste zrejme počuli...
Burj Al Arab

Do Dubaja bez cestovky

Snívate o dovolenke v Dubaji, no vaše nadšenie vyprchá, keď si v cenníkoch cestoviek nájdete koľko by vás taká dovolenka stála? Nestrácajte optimizmus a nenechajte si ničiť sny. Dubaj naozaj nie je drahý a bez problémov si ho môže dovoliť aj priemerne zarábajúci Slovák.