Dubai Marina a atrakcie v okolí

Dubai Marina a atrakcie v okolí
Ak cestujete do Dubaja aby ste z neho ochutnali to najlepšie čo ponúka, Dubai Marina je tá najlepšia voľba pre vaše ubytovanie.

Dubai Marina

Určite poznáte tie úžasné fotografie Dubaja, na ktorých sa vysoko do neba týčia nádherné novostavby a mrakodrapy s neuveriteľnou, futuristickou architektúrou. Vedzte, že väčšina týchto fotografií je práve z miesta zvaného Dubai Marina. Ide totiž o luxusnú, bohatú, obytnú štvrť, ktorá sa stále neuveriteľným tempom rozvíja a mení prakticky každý deň. A vy s nami môžete bývať priamo v nej!
Dubai Marina je ideálna najmä pre tých, ktorí si chcú užiť aj pokojnú dovolenku, no zároveň majú radi, keď okolo nich pulzuje život. Marina je elektrizujúca a kedykoľvek opustíte svoj apartmán vtiahne vás priamo do víru neuveriteľných príležitostí, ako si užiť váš dovolenkový deň naplno.
O tom, že nuda v Dubai Marine nehrozí za žiadnych okolností, sa presvedčíte hneď, ako vyjdete na ulicu. Nech ste v Dubaji akokoľvek dlho je priam nemožné, aby ste stihli vyskúšať všetky atrakcie v Marine hneď na prvýkrát. Je tu toho skutočne veľa. Aby sme vám predsa len pomohli, vybrali sme tie atrakcie, ktoré sú podľa nás najlepšie.

Zipline ponad Dubai Marina

Milujete výšku a rýchlosť? Tak sa zahákujte na lano a spustite sa ponad celý prístav. Naberiete až 80 kilometrovú rýchlosť a užijete si panorámu, ako z rozprávky. Spustiť sa môžete buď sólo, alebo vo dvojici.
Viac tu: www.getyourguide.com

Skydive Dubai

Zipline je pre vás prinízka a pomalá? Nech sa páči, čo tak vyskúšať zoskok s padákom? Užiť si pohľad z vtáčej perspektívy s vetrom v ušiach a vychutnať si nádherný motýlí pocit z voľného pádu. Skúsení inštruktori, možnosť vybrať si až z dvoch doskočísk – jedno je priamo na svetoznámom umelom ostrove v tvare palmy. Skočte a vychutnávajte.
Viac tu: www.skydivedubai.ae
Welcome to Skydive Dubai
Zoskok Skydive Dubai

Požičovňa vodných skútrov

Dubai Marina je stále predovšetkým prístav a len kúsok od apartmánov sú nádherné pieskové pláže. Lenže kto by vydržal stále len ležať v piesku, keď je všade okolo vás azúrovo modré more? Užite si ho na vodných skútroch. Voziť sa môžete buď sami alebo si zvoľte možnosť, že vás sprievodca vezme k tým najznámejším dominantám v okolí.
Viac tu: jetskidubai.ae

Výlet rýchločlnom okolo palmového ostrova k hotelu Burj Al Arab

Ak je pre vás vodný skúter nepohodlný, TOP destinácie v okolí Mariny, ako napríklad nádherný luxusný hotel Burj Al Arab si môžete užiť aj pohodlnejšie na člnoch. Vezmú vás tak blízko, ako sa len dá a vy si môžete priamo z mora vychutnať pohľad na vrcholné diela súčasnej architekúry. Jazda na rýchločlne je parádny adrenalínový zážitok.
Viac tu: www.getyourguide.com

Plavba na luxusnej jachte

Tí najnáročnejší sa môžu kochať krásami Dubaja aj najluxusnejším možným spôsobom. Z paluby nádhernej, špičkovo vybavenej jachty. Vychutnajte si to najlepšie čo v Dubaji môžete vidieť ako králi a nechajte sa rozmaznávať excelentnou, profesionálnou posádkou.
Viac tu: www.getyourguide.com
Dubai Marina v noci

Gyrocopter let

Túžite po výhľade na celý Dubaj, ale lietadlo je pre vás príliš obyčajné a skákať z padákom sa vám nechce? Vyskúšajte gyrokoptéru! Unikátny spôsob, ako originálne spoznať najbližšie okolie Dubai Mariny. Lieta sa samostatne, iba s pilotom, ktorý vám rád odpovie na všetky vaše otázky. Preleťte sa raz a budete túžiť po vlastnej gyrokoptére.
Viac tu: www.itickets.ae

Flying Cup

Najesť sa vonku je vždy oveľa príjemnejšie, ako niekde vnútri reštaurácie. Keď však dostanete možnosť stolovať vo výške 12 poschodovej budovy, na pomaličky rotujúcej plošine, aby ste si dokonale vychutnali jedlo aj panoramatický výhľad na všetky krásy Dubaja, poriadne to okorení (nielen) váš gastronomický zážitok. Vezmite rodinku alebo priateľov a užite si nezabudnuteľný obed.
Viac tu: flyingcup.ae

Večera v oblakoch

Aj ďalšia atrakcia vám ponúkne možnosť neopakovateľného posedenia pri dobrom jedle. Večera v oblakoch je spôsob, ako si vychutnať výnimočné jedlo 50 metrov nad zemou, na závesnom lane a užiť si západ slnka, tak, ako nikdy predtým.
Viac tu: www.myconcierge.com

Skyview Bar Burj Al Arab

Burj Al Arab je umelecké dielo, tak prečo si jeho výnimočnosť užívať len zvonka? Vstúpte a vychutnajte si ho aj zvnútra. 200 metrov nad hladinou mora, na 27. poschodí luxusného hotela, vás čaká bar plný tých najúžasnejších koktejlov, aké si len viete predstaviť. Doprajte si pohľad na Palm Jumeriah a The World islands s vyberanou spoločnosťou a kvalitným drinkom v ruke.
Viac tu: www.getyourguide.com
Ak cestujete do Dubaja aby ste z neho ochutnali to najlepšie čo ponúka, Dubai Marina je tá najlepšia voľba pre vaše ubytovanie.
Martin Moncmann

Toto ani zďaleka nie sú všetky atrakcie, ktorú vie okolie Dubai Marina ponúknuť. Je tu aj kopec nákupných centier a predovšetkým úžasných reštaurácií. Ale o tom, kde sa v Marine dobre najesť si zasa napíšeme niekedy nabudúce.
Obchodníci s dažďom nad Dubajom

Obchodníci s dažďom nad Dubajom

Poručíme větru, dešti, kdy má pršet a kdy vát...
Burj Al Arab

Burj Al Arab

Snáď neexistuje nič čo by Dubaj vo svete reprezentovalo viac než nádherný hotel Burj Al Arab.